Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Индонезија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
** [[Провинции на Индонезија|Провинции]] (''provinsi'')
** [[Регенства на Индонезија|Регенства]] (''kabupaten'')
** [[ГрадовиСписок на градови во Индонезија|Градови]]
** [[Подреони на Индонезија|Подреони]] (''kecamatan'')
** [[Село (Индонезија)|Села]] ''(desa)''

Прегледник