Разлика помеѓу преработките на „Светски олимписки квалификациски турнир во кошарка 2012“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
!width=150px| тим!!width=20px| поб. !!width=20px| пор. !!width=35px| ДП!!width=35px| ПП !!width=35px| КР!!width=30px| поени
|- align=center
|align=left| {{bk|ANGMKD}} || 1 || 01 || 88168 || 84150 || +418 || '''23'''
|- align=center
|align=left| {{bk|MKDANG}} || 01 || 10 || 8488 || 8884 || –+4 || '''12'''
|- align=center
|align=left| {{bk|NZL}} || 0 || 01 || 062 || 084 || 0–22 || '''01'''
|}
{{Basketballbox|time=16:30|bg=#eee|place=[[Полиедро де Каркас]], [[Каркас]]|date=2 јули
|teamA={{bk-rt|MKD}}
|teamB={{bk|NZL}}
|scoreA= 84|scoreB=62
|Q1='''26'''-11 |Q2=18-'''20''' |Q3=16-'''17''' |Q4='''24'''-14
}}
{{Basketballbox|time=11:00|bg=#eee|place=[[Полиедро де Каркас]], [[Каркас]]|date=4 јули
2.137

уредувања

Прегледник