Разлика помеѓу преработките на „Академија за филмски уметности и науки“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.3) (Робот: Менува eu:Zinemako Arte eta Zientzien Akademia
с (r2.7.1) (Робот: Додава eu:Zinemako Arte eta Zientzia Akademia)
с (r2.7.3) (Робот: Менува eu:Zinemako Arte eta Zientzien Akademia)
[[en:Academy of Motion Picture Arts and Sciences]]
[[es:Academia de Artes y Ciencias Cinematográficas]]
[[eu:Zinemako Arte eta ZientziaZientzien Akademia]]
[[fa:آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک]]
[[fr:Academy of Motion Picture Arts and Sciences]]

Прегледник