Разлика помеѓу преработките на „Тврдина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 28 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додаје: ay:Pukara, qu:Pukara
с (Бот Додаје: be:Крэпасць)
с (Бот Додаје: ay:Pukara, qu:Pukara)
[[Категорија:Архитектура]]
 
[[ay:Pukara]]
[[be:Крэпасць]]
[[be-x-old:Фартэцыя]]
[[pl:Fortyfikacja]]
[[pt:Fortaleza (arquitetura militar)]]
[[qu:Pukara]]
[[ru:Фортификация]]
[[scn:Furtizza (furtificazzioni)]]
5.830

уредувања

Прегледник