Разлика помеѓу преработките на „Прв триумвират“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 45 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава he:הטריאומווירט הראשון
с (r2.6.5) (Бот Додава: ja:三頭政治#第一回三頭政治)
с (r2.7.3) (Робот: Додава he:הטריאומווירט הראשון)
[[Категорија:Римска Република]]
 
[[br:Triumvirelezh kentañ]]
[[bg:Първи триумвират]]
[[br:Triumvirelezh kentañ]]
[[ca:Primer Triumvirat]]
[[de:Triumvirat#Das Erste Triumvirat]]
[[ko:제1차 삼두 정치]]
[[it:Primo triumvirato]]
[[he:הטריאומווירט הראשון]]
[[lt:Pirmasis triumviratas]]
[[hu:Első triumvirátus]]
11.502

уредувања

Прегледник