Разлика помеѓу преработките на „Одбрана (фудбал)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 17 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава cs:Obránce (fotbal); менува da:Forsvarsspiller (fodbold)
с (r2.7.1) (Робот: Додава ckb:بەرگریکار (تۆپی پێ))
с (r2.7.2) (Робот: Додава cs:Obránce (fotbal); менува da:Forsvarsspiller (fodbold))
[[bg:Защитник (футбол)]]
[[ca:Defensa (futbol)]]
[[cs:Obránce (fotbal)]]
[[da:Fodboldpositioner#Forsvarsspiller (fodbold)]]
[[de:Abwehrspieler]]
[[et:Kaitsja (jalgpall)]]
24.401

уредување

Прегледник