Call of Duty: Modern Warfare 3: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 3 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
=== Кампања ===
 
Играчот ја зазема улогата на различни карактери во текот на [[Самостојна видеоигра|сингл-плеер кампањата]], менувајќи перспективи низ приказната, која, како и во нејзините претходници, е поделена на три сета на мисии, наречени "Чинови". Секоја мисија во чиновите, е составена од серија на цели, кои се прикажани на [[Head-up дисплеј|HUD-от]], кој ја обележува насоката и растојанието од и до целите. Штетата нанесена на играчот е прикажана преку количеството на крв на HUD-от. Здравјето на играчот се регенерира со текот на времето. Целите во мисиите се разликуваат според нивните побарувања, движејќи се од пристигнување на некое место, елиминарање на непријатели на означена локација, бранење на локацијата од непријателски ескадрони, управување со мини-ган и други оружја и поставување експлозиви на непријателски инсталации.
 
=== Кооперативен мод ===
 
''Modern Warfare 3'' прикажува нов мод, наречен [[Преживувачки мод]] ([[Англиски јазик|анг.]] ''Survival Mode''. Овој мод можат да го играат еден или двајца играчи, борејќи се со бесконечни бранови на непријатели, со што, секој нареден бран е потежок е претходниот. Овој мод е достапен на сите [[Групна видеоигра|мултиплеер]] мапи. Играчот заработува пари за оружја, муниција, надградби, воздушна/земјена поддршка и опрема.<ref>{{cite web|last=Crecente|first=Brian|title=Hands On With Modern Warfare 3's Version of Horde Mode|url=http://ca.kotaku.com/5809650/hands-on-with-modern-warfare-3s-version-of-horde-mode|publisher=Kotaku}}</ref><ref>{{cite web|last=Schramm|first=Mike|title=Modern Warfare 3 preview: Spec Ops Survival mode|url=http://www.joystiq.com/2011/06/08/modern-warfare-3-preview-spec-ops-survival-mode/|publisher=Joystiq}}</ref> ''Special Ops'' модот се враќа од ''Modern Warfare 2''. Во овој мод има предизвикувачки мисии, кои овојпат, наместо 69 (како во Modern Warfare 2), имаат 48 ѕвездички. Некои оружја во Spec Ops се ексклузивни за тој мод, и ги нема во мултиплеерот.<ref>{{cite web|url=http://oneofswords.com/2011/11/some-mw3-info-from-the-gamespot-livestream|title=Some MW3 Info From The Gamespot Livestream|source=OneOfSwords|last=Amrich|first=Dan|date=2011-11-04|accessdate=2011-11-04}}</ref>
 
 
=== Мултиплеер ===

Прегледник