Бело Море (Русија): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 3 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Менува mr:श्वेत समुद्र
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава mr:पांढरा समुद्र)
с (r2.7.3) (Робот: Менува mr:श्वेत समुद्र)
[[lt:Baltoji jūra]]
[[hu:Fehér-tenger]]
[[mr:पांढराश्वेत समुद्र]]
[[xmf:ჩე ზუღა]]
[[arz:البحر الابيض]]

Прегледник