Прејди на содржината

Османие (покраина): Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава tl:Osmaniye Province)
сНема опис на уредувањето
{{coord|37|13|41|N|36|12|45|E|region:TR-80_type:adm1st|display=title}}
 
[[Категорија:ПровинцииПокраини во Турција]]
 
[[ar:عثمانية (محافظة)]]