Разлика помеѓу преработките на „Динамичен систем“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 25 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава lt:Dinaminė sistema
с (r2.7.1) (Робот: Додава he:מערכת דינמית)
с (r2.7.2) (Робот: Додава lt:Dinaminė sistema)
[[it:Sistema dinamico (fisica matematica)]]
[[he:מערכת דינמית]]
[[lt:Dinaminė sistema]]
[[hu:Dinamikai rendszer]]
[[nl:Dynamisch systeem]]
9.281

уредување

Прегледник