Разлика помеѓу преработките на „Четинари“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2.846 бајти ,  пред 13 години
Нова страница: '''Четинарите''' (оддел ''Coniferophyta'' или ''Pinophyta'') се семени растенија кои произведуваат задрвене...
(Нова страница: '''Четинарите''' (оддел ''Coniferophyta'' или ''Pinophyta'') се семени растенија кои произведуваат задрвене...)
(нема разлика)

Прегледник