Турска азбука: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 50 бајти ,  пред 10 години
wrong iw
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Менува fa:الفبای ترکی آذربایجانی)
(wrong iw)
[[en:Turkish alphabet]]
[[es:Alfabeto turco]]
[[fa:الفبای ترکی آذربایجانی]]
[[hak:Thú-ngí-khì-ngî sṳ-mû]]
[[ko:터키어 로마자]]
5

уредувања

Прегледник