Разлика помеѓу преработките на „Транскрипција (лингвистика)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
interwiki-link update - change in ru.wiki
с (r2.7.2) (Бот Додава: hu:Átírás (nyelvészet))
(interwiki-link update - change in ru.wiki)
[[pl:Transkrypcja (językoznawstwo)]]
[[ro:Transcriere (lingvistică)]]
[[ru:Практическая транскрипция]]
[[simple:Transcription (linguistics)]]
[[sk:Transkripcia (jazykoveda)]]
3

уредувања

Прегледник