Разлика помеѓу преработките на „Вартоломеј I Цариградски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.3) (Робот: Менува az:I Varfolomey; козметички промени
с (r2.7.2+) (Робот: Менува ro:Bartolomeu I al Constantinopolului)
с (r2.7.3) (Робот: Менува az:I Varfolomey; козметички промени)
# [http://www.ec-patr.org/athp/index.php?lang=en Официјална автобиографија]
{{Шаблон:Патријарх на Константинопол}}
 
[[Категорија:Константинополски патријарси]]
[[Категорија:Православни епископи од 20 век]]
[[ar:برثلماوس الأول]]
[[frp:Bartelomél Iér de Constantinople]]
[[az:I BartholomeosVarfolomey]]
[[bg:Вартоломей I]]
[[bar:Bartholomäus I.]]

Прегледник