Вештачки јазик: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува ca:Llengua planificada
Нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Робот: Менува ca:Llengua planificada)
[[bg:Изкуствен език]]
[[br:Yezh kalvezadel]]
[[ca:Llengua construïdaplanificada]]
[[cv:Шутласа кăларнă чĕлхе]]
[[cs:Umělý jazyk]]
9.281

уредување

Прегледник