Разлика помеѓу преработките на „Градска компјутерска мрежа“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.2+) (Робот: Додава tr:Metropol alan ağı
с (r2.5.4) (Бот Додава: simple:Metropolitan area network)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава tr:Metropol alan ağı)
 
[[ar:شبكة المنطقة الإقليمية]]
[[bs:Metropolitan Area Network]]
[[bg:MAN]]
[[bs:Metropolitan Area Network]]
[[ca:Xarxa d'àrea metropolitana]]
[[cs:Metropolitan Area Network]]
[[ta:பெருநகர் பரப்பு வலையமைப்புகள்]]
[[th:แมน]]
[[tr:Metropol alan ağı]]
[[uk:MAN (мережа)]]
[[vi:MAN]]
126.526

уредувања

Прегледник