Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 2008“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
{{#if: {{{updated<includeonly>|</includeonly>}}} |
{{!}} style="font-size: 80%; font-weight: lighter; text-align: center;" colspan="2" {{!}}
<span style="margin: 1em; color: #555;">Инфокутијата е последен пат надограденаажурирана на 913 Февруари 2008.</span> }}
|}
'''Африканскиот куп на нации од 2008''' (официјално име: '''2008 MTN Africa Cup of Nations™''') е 26. по ред африканско [[Фудбал|фудбалско]] првенство кое се оддржа во [[Гана]] од [[20 јануари]] до [[10 февруари]] [[2008]] година. Вкупно се одиграа 32 натпревари.

Прегледник