Разлика помеѓу преработките на „Финансиски фјучерс“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.3) (Робот: Менува sr:Терминско тржиште; козметички промени
с (r2.7.3) (Робот: Менува sr:Терминско тржиште; козметички промени)
<references/>
 
[[Категорија:Економија]]
 
[[Категорија: ЕкономијаФинансии]]
[[Категорија:Финансиски Финансииинструменти]]
[[Категорија: Финансиски инструментидеривати]]
[[Категорија: Финансиски деривати]]
 
 
[[af:Termynkontrak]]
[[ru:Фьючерс]]
[[sk:Futures]]
[[sr:Терминско тржиште]]
[[sr:Фјучерси]]
[[fi:Futuuri (talous)]]
[[sv:Terminskontrakt]]

Прегледник