Сава Петровиќ Његош: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 18 бајти ,  пред 10 години
[проверена преработка][проверена преработка]
 
== Извори ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.istorijskabiblioteka.com/art2:potemkinova-sela-mitropolita-vasilija Историјска библиотека: Потемкинова села митрополита Василија]

Прегледник