Разлика помеѓу преработките на „Светска турнеја UCI 2011“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
|{{flagathlete|[[Кедел Еванс]]|АВС}} <br/>(100 бод)
|{{flagathlete|[[Роберт Гесинк]]|ХОЛ}} <br/>(80 бод)
|{{flagathlete|[[МишелМикеле Скарпони]]|ИТА}} <br/>(70 бод)
|60, 50, 40, 30, 20, 10, 4
|6, 4, 2, 1, 1
|{{flagicon|Шпанија}} [[Волта а Каталуња 2011|Волта а Каталуња]]
|21 Мар - 27 Мар
| {{flagathlete|[[МишелМикеле Скарпони]]|ИТА}}†<br/>(100 бод)
| {{flagathlete|[[Даниел Мартин (велосипедист)|Даниел Мартин]]|ИРС}}†<br/>(80 бод)
| {{flagathlete|[[Крис Хорнер]]|САД}}†<br/>(70 бод)
|{{flagicon|Италија}} [[Џиро д‘Италиа 2011|Џиро д‘Италиа]]
|7 Мај - 29 Мај
|{{flagathlete|[[МишелМикеле Скарпони]]|ИТА}}† <br/>(170 бод)
|{{flagathlete|[[Винченцо Нибали]]|ИТА}}† <br/>(130 бод)
|{{flagathlete|[[Џон Гадре]]|ФРА}}† <br/>(100 бод)

Прегледник