Фигура (стилистика): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 28 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава eu:Erretorikazko figura
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава jv:Leléwaning basa)
с (r2.7.2) (Робот: Додава eu:Erretorikazko figura)
[[es:Figuras literarias]]
[[eo:Vortfiguroj]]
[[eu:Erretorikazko figura]]
[[fr:Figure de style]]
[[gl:Figura estilística]]
9.281

уредување

Прегледник