Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 2008“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
|датум=[[9 февруари]] [[2008]]<br>17:00
|тим1={{ГХА}}
|резултат= 4 &ndash; 2 <br>[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=95849&ma=31&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|резултат= v
|тим2=[[Слика:Flag of Cote d'Ivoire.svg|25п]]{{З-БСК}} [[БСК]]
|голови1= [[Сулеј Мунтари|Мунтари]] {{гол|10}}<br />[[Квинси Овусу-Абеи|Овусу-Абеи]] {{гол|73}}<br />[[Џуниор Агого|Агого]] {{гол|80}}<br />[[Хамину Драмани|Драмани]] {{гол|85}}
|голови1=
|голови2= [[Бубакар Саного|Саного]] {{гол|24}} {{гол|32}}
|голови2=
|стадион=Баба Јара, [[Кумаси]]
|публика=45,000
|судија= [[Џером Дамон]] {{З-ЈАФ}}}}
 
=== Финале ===

Прегледник

Лични алатки

Именски простори

Варијанти

Повеќе