Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 2008“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
|датум=[[4 февруари]] [[2008]]<br>20:30
|тим1=[[Тунис]] [[Слика:Flag of Tunisia.svg|25п]]
|резултат= 2 – 3 ([[Продужетак|п.п.]])<br>[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=96220&ma=28&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{КМР}}
|голови1=[[Чауки Бен Сада|Бен Сада]] {{гол|34}}<br />[[Јасин Чикауи|Чикауи]] {{гол|81}}

Прегледник