Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 2008“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
|резултат=3 – 0<br>[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=95865&ma=16&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{СУД}}
|голови1=[[Хосни Абд Рабо|Хосни]] {{гол|29|пен}} <br />[[Мухамед Абутрејка|AboutreikaАбутрејка]] {{гол|78}} {{гол|83}}
|голови2=
|стадион=Баба Јара, [[Кумаси]]

Прегледник

Лични алатки

Именски простори

Варијанти

Повеќе