Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 2008“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
|резултат=2 &ndash; 0<br>[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=95856&ma=5&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{МАР}}
|голови1=[[Микаел ЕсијенЕсиен|ЕсијенЕсиен]] {{гол|26}}<br />[[Сулеј Мунтари|Мунтари]] {{гол|45}}
|голови2=
|стадион=Охене Џан, [[Акра]]

Прегледник