Разлика помеѓу преработките на „Папуа Нова Гвинеја“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 8 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
|time_zone=[[Австралиско Источно Стандардно Време|АИСВ]]
|utc_offset=+10
|time_zone_DST=''не е набљудувано (како од 2005)''
|utc_offset_DST=+10
|national_anthem=''[[О воздигнете се, Сите вие синови]]''<ref>{{цитирана веб страница | title=Never more to rise | work=The National (6 февруари, 2006) | url=http://www.thenational.com.pg/020606/w5.htm | accessdate= 2005-01-19}}</ref>
|Gini = 50.9
|Gini_year = 1996
|Gini_category = <font color="red">highвисок</font>
|demonym = Папуанец<br>Новогвинеец
|footnotes=

Прегледник