Внатрешно уредување: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема опис на уредувањето
 
===Покуќнина===
 
Покуќнина е целата опрема, [[мебел]], кујнски прибор и садови, [[електрични уреди]], кои се користат во едно домаќинство.
 
Внатрешна архитектура се занимава со исцртување и обликување на покуќнината. Покуќнина с
 
{{никулец}}
287

уредувања

Прегледник