Разлика помеѓу преработките на „Јужнокинеско Море“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 32 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава pag:Dagat ed Timog Zhongguo
с (r2.6.4) (Робот: Менува ilo:Baybay Abagatan Tsína)
с (r2.7.2) (Робот: Додава pag:Dagat ed Timog Zhongguo)
[[nn:Sørkinahavet]]
[[oc:Mar de China Meridionala]]
[[pag:Dagat ed Timog Zhongguo]]
[[km:សមុទ្រចិនខាងត្បូង]]
[[pl:Morze Południowochińskie]]
5.331

уредување

Прегледник