Прејди на содржината

Набор: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава no:Folding
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава fa:چین (زمین‌شناسی))
с (r2.7.2) (Робот: Додава no:Folding)
[[nl:Plooi (geologie)]]
[[ja:褶曲]]
[[no:Folding]]
[[nn:Folding]]
[[pl:Fałd]]
9.281

уредување