Разлика помеѓу преработките на „Универзитет „Св. Кирил и Методиј““

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
 
=== Факултети ===
Денес во факултетотуниверзитетот постојат 23 факултети од сферата на [[природа|природните]], [[медицина|медицинските]], [[техника|техничките]], [[општествена наука|општествените]] и [[биотехнологија|биотехничките науки]] како и [[уметност]]а.
==== Природни науки ====
* [[ПМФ|Природно-математички факултет]]
Анонимен корисник

Прегледник