Разлика помеѓу преработките на „Прва фудбалска лига на Хрватска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Carshalton ја премести страницата Прва ХНЛ на Прва Хрватска фудбалска лига)
*[http://www.the-sports.org/football-soccer-croatia-division-1-prva-hnl-presentation-medal-winners-s1-c0-b0-g7-t2530.html Division 1 - Prva HNL - Presentation] — All time table for 10 most successful clubs and all results since 1991 with links to entire results and winners, second and third.
 
[[Категорија:Фудбал во Хрватска]]
 
[[Категорија:Национални фудбалски лиги|Хрватска]]
 
 
[[ar:الدوري الكرواتي الممتاز]]

Прегледник