Прејди на содржината

Коменсализам: Разлика помеѓу преработките

Одземени 12 бајти ,  пред 10 години
с
Отстрането уредувањето на 62.162.218.170 (разговор), вратено на последната верзија на RedBot
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 62.162.218.170 (разговор), вратено на последната верзија на RedBot)
[[Податотека:Fly June 2008-2.jpg|right|thumb|[[Форезија|Форетски]] акарини на мува (''Pseudolynchia canariensis'').]]
 
'''Коменсализам''' е партнерски [[однос]] помеѓу два организми, при кој едниот партнер има корист, а неговото дејствување нема никакво влијание врз другиот партнер. [[sekako]]
 
 
{{Екологија-никулец}}
60

уредувања