Разлика помеѓу преработките на „Прва балканска војна“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 
Иако Македонија била ослободена од турското ропство, со големо учество на свои доброволци кои се бореле за автономна држава, нејзината судбина била решена на [[Лондонски договор, 1913|Лондонската конференција]], односно таа останала окупирана од страна на новите окупатори [[Кралство Србија|Кралството Србија]], [[Царство Бугарија|Царството Бугарија]] и [[Кралство Грција|Кралството Грција]].
{{Јане}}
 
== Лондонски договор ==

Прегледник