Пјер де Ферма: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 93 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: lv:Pjērs Fermā)
сНема опис на уредувањето
{{наводи}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Ферма, Пјер де}}
[[Категорија:Родени во 1601]]
[[Категорија: ПочинатиРодени во 16651601 година]]
[[Категорија:Родени Починати во 16011665 година]]
[[Категорија:Математичари од 17 век]]
[[Категорија:Французи од 17 век]]

Прегледник