Разлика помеѓу преработките на „Мурсија (автономна заедница)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.2) (Робот: Менува ar:منطقة مرسية
с (r2.7.2+) (Робот: Менува ar:منطقة مورسيا)
с (r2.7.2) (Робот: Менува ar:منطقة مرسية)
[[Категорија:Покраини во Шпанија]]
 
[[ar:منطقة مورسيامرسية]]
[[an:Rechión de Murcia]]
[[frp:Comunôtât ôtonoma de Murcie]]
9.281

уредување

Прегледник