Разлика помеѓу преработките на „Законодавна власт“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Робот: Додава arz:سلطه تشريعيه
с (r2.7.2+) (Робот: Додава oc:Poder legislatiu)
с (r2.7.1) (Робот: Додава arz:سلطه تشريعيه)
[[lt:Įstatymų leidžiamoji valdžia]]
[[ml:നിയമനിർമ്മാണസഭ]]
[[arz:سلطه تشريعيه]]
[[ms:Badan perundangan]]
[[nl:Wetgevende macht]]
4.138

уредувања

Прегледник