Разлика помеѓу преработките на „Смилковци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 248 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: fr:Smilykovtsi)
с
| поштенски број=
| надморска височина=
| географска широчина=42° 2' 15" сев. ш.ЈГШ
| географска должина=21° 29' 39" ист. д.ИГД
| lat_dir=N | lat_deg=42 | lat_min=2 | lat_sec=15
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=29 | lon_sec=39
 
== Историja ==
На 12 април 2012, во атарот на селото, на брегот на Смилковското Езеро се случило грозоморното Петкратно убиство во Скопје, 2012|петкратно убиство
 
== Економија ==
 

Прегледник