Американска академија на уметностите и науките: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.2+) (Робот: Менува fr:Académie américaine des arts et des sciences
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.5) (Робот: Менува ko:미국 예술 과학 아카데미)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува fr:Académie américaine des arts et des sciences)
[[es:Academia Estadounidense de las Artes y las Ciencias]]
[[fa:فرهنگستان هنر و دانش آمریکا]]
[[fr:AmericanAcadémie Academyaméricaine ofdes Artsarts andet Sciencesdes sciences]]
[[ko:미국 예술 과학 아카데미]]
[[it:American Academy of Arts and Sciences]]
127.201

уредување

Прегледник