Разлика помеѓу преработките на „C (програмски јазик)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Робот: Додава war:C (linggwahe hin pagprograma)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава my:C (programming language))
с (r2.7.1) (Робот: Додава war:C (linggwahe hin pagprograma))
[[uk:C (мова програмування)]]
[[vi:C (ngôn ngữ lập trình)]]
[[war:C (linggwahe hin pagprograma)]]
[[wuu:C (程式编制个言话)]]
[[yi:C (פראגראם שפראך)]]
4.138

уредувања

Прегледник