Разлика помеѓу преработките на „Меѓународен олимписки комитет“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за организација
|name = Меѓународен Олимписки Комитет
|type = Движење
|status =
|purpose = Промоција на олимпизмот ширум светот и водство на Олимпискотоолимпиското движење.
|headquarters = [[Лозана]], [[Швајцарија]]
|location =
|region_served =
|membership = 205 Национални[[национални олимписки комитети]]
|language = [[англиски јазик|англиски]], [[француски јазик|француски]]
|language = Англиски, Француски
|leader_title =
|leader_name =

Прегледник