Зборник на Миладиновци: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Отстрането уредувањето на 212.73.146.73, вратено на последната верзија на Виктор Јованоски
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 212.73.146.73, вратено на последната верзија на Виктор Јованоски)
 
==Надворешни врски==
*[http://promacedonia.org/bugarash/bnpesni/bgnpesni.pdf „Бугарски народни песни“]
*[http://www.gbiblsk.edu.mk/adm/images/zbornik.pdf „Зборникот“]
 

Прегледник