Разлика помеѓу преработките на „Светска турнеја UCI 2011“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава lv:2011. gada UCI World Tour)
с
}}
 
'''[[Светска турнеја UCI]] 2011''' било третото издание на системот за пласман лансиран од страна на [[Меѓународен велосипедскивелосипедистички сојуз|Меѓународниот велосипедскивелосипедистички сојуз]] (UCI) во 2009. Турнејата започнала со [[Тур Даун Андер 2011|Тур Даун Андер]] со првата етапа на 18 јануари и се состоела од 14 етапни трки и 13 еднодневни трки, кулминирајќи на [[Џиро ди Ломбардија]] на 15 октомври.
__TOC__
{{clear}}

Прегледник