Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Тиверополник“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с (Покана за Вики средба)
== Покана за Вики средба ==
На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете [[Википедија:Вики средба|тука]], односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. [[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 18:03, 1 март 2012 (CET)
== Резолуција на Коминтерната од 1934 година за македонското прашање ==
ИЗвини само да допишам нешто... поздрав--[[User:Dalco26|Јоханес Климакус]] <small>([[User talk:Dalco26|разговор]])</small> 18:06, 16 март 2012 (CET)

Прегледник