Разлика помеѓу преработките на „Никумароро“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox islands | name = Никумароро | native name =Nikumaroro | sobriquet = | image name = Nikumaroro_Map.jpg ...)
 
| image caption = Географска карта на островот.
| image alt =
| locator map = LocationNikumaroroKI Phoenix islands mk.PNG
| locator map size =
| map caption =

Прегледник