Разлика помеѓу преработките на „Линукс“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 20 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Бот Додава: sr:Линукс
с (r2.7.2) (Робот: Менува sk:Linux (operačný systém))
с (r2.7.2) (Бот Додава: sr:Линукс)
[[be:Linux]]
[[be-x-old:Linux]]
[[bg:Линукс]]
[[bar:Linux]]
[[bs:Linux]]
[[br:Linux]]
[[bg:Линукс]]
[[ca:GNU/Linux]]
[[ceb:Linux]]
[[so:Linux]]
[[ckb:گنو/لینوکس]]
[[sr:Линукс]]
[[sh:Linux]]
[[fi:Linux]]
[[ur:لینکس]]
[[vec:Linux]]
[[vep:Linux]]
[[vi:Linux]]
[[fiu-vro:Linux]]
[[bat-smg:Linux]]
[[zh:Linux]]
[[vep:Linux]]
5.636

уредувања

Прегледник