Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Внимание“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Форматирање на шаблонот)
<div id="todomessage" class="toccolours" cellspacing="4" style="width:6582%; margin:1em auto;">
| [[Image:Evolution-tasks.png|48px]]
{| style="padding: 0 0 0 0; background: transparent;"
|'''На оваа статија треба да се обрне внимание (форматирање, категоризирање, граматика, интервики и сл.)'''<br/>
| [[Image:Evolution-tasks.png|48px]]
|'''На оваа статија треба да се обрне внимание (форматирање, категоризирање, граматика, интервики и сл.)'''<br/>
Можете да и помогнете на Википедија со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} уредите] и трансформирате во стандардна вики-статија.<br clear="all"/></div>
|}
 
[[Категорија:Статии за уредување]]

Прегледник