Разлика помеѓу преработките на „Вартоломеј I Цариградски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Бот Мења: es:Bartolomé I)
[[ro:Bartolomeu I]]
[[ru:Варфоломей I (Патриарх Константинопольский)]]
[[simple:Patriarch Bartholomew I of Constantinople]]
[[sr:Васељенски патријарх Вартоломеј I]]
[[sv:Bartholomeus I av Konstantinopel]]
21.521

уредување

Прегледник