Разлика помеѓу преработките на „Комуникациски протокол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Додава bs:Protokol)
с
* Gerard J. Holzmann: ''Design and Validation of Computer Protocols.'' Prentice Hall, 1991, ISBN 0-13-539925-4. Исто така достапно на http://spinroot.com/spin/Doc/Book91.html
 
[[Категорија:Мрежни протоколи|{{PAGENAME}} ]]
[[Категорија:Мрежна архитектура|Протокол]]
[[Категорија:Мрежни стандарди|Протокол]]
 
 
[[af:Protokol (rekenaars)]]

Прегледник