Разлика помеѓу преработките на „Долно Косоврасти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 18 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
'''Долно Косоврасти''' е село во [[Општина Дебар]], во околината на градот [[Дебар]].
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика=Dolno KosovrastiRadika-DebarDolno-MakedonijaKosovrasti.JPGjpg
| опис=Поглед на селотоСелото Долно Косоврасти и реката Радика од Горно Косоврасти
| име= Долно Косоврасти
| општина=[[Општина Дебар]]
| популација= 813
| поштенски број=
| надморска височина=777
| географска широчина=41° 32' 26" сев. ш.
| географска должина=20° 35' 7" ист. д.
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=32 | lat_sec=26
| lon_dir=E | lon_deg=20 | lon_min=35 | lon_sec=7
 
== Демографија ==
[[Податотека:Dolno Kosovrasti-Debar-Makedonija.JPG|мини|лево|Поглед на селото Долно Косоврасти и реката Радика од Горно Косоврасти]]
 
== Општествени институции ==

Прегледник