Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Алиса Селезньова“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Покана за Вики средба
с (Покана за Вики средба)
Mr Pavlof replied as follows: “Your proposal is of such importance that I cannot give you an answer without my sending an envoy to Sofia and without orders from our Committee headquarters. The branch in Skopje has no authority to take decisions on such an important issue. Please give me time until my representative gets back.”] --[[User:Dalco26|Јоханес Климакус]] <small>([[User talk:Dalco26|разговор]])</small> 15:15, 6 декември 2011 (CET)
:Благодарам - не знам како сам го пропуштила (при тоа со опцијата Find in this page). Можеш да го одбележи името на секцијата сепак. :)--[[User:Алиса Селезньова|Алиса Селезньова]] <small>([[User talk:Алиса Селезньова|разговор]])</small> 15:16, 7 декември 2011 (CET)
 
== Покана за Вики средба ==
На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете [[Википедија:Вики средба|тука]], односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. [[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 18:03, 1 март 2012 (CET)
941.847

уредувања

Прегледник